شرکت آتیه پردازان شریف (دانش بنیان)

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع پایین دستی نفت ایران
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
620 بازدید

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع پایین دستی نفت ایران شهرآفتاب تهران 98 ، در تاریخ 5 الی 8 شهریور 98 برگزار می شود.

برگزاری نمایشگاه صنایع پایین دستی نفت بطور اخص فرصت مناسبی است تا تولیدکنندگان، فناوران، تجار و سرمایه­ گذاران حوزه صنعت نفت با آخرین پیشرفت ­های این بخش از صنعت کشور و هم چنین دستاوردهای جهانی صنایع پایین دستی نفت، آشنا شوند.

بی شک طیف وسیع فعالان این حوزه می­ تواند در این عرصه با تعامل با سایر کشورهای دارای فناوری روز دنیا به تقویت  و توسعه ساخت داخل و حضور در بازارهای جهانی دست یابد.

توسعه توان فنی و بازرگانی و عقد قراردادهای تامین منابع و تجهیزات، کسب فناوری ­های نو و توسعه صادرات از دیگر مزیت ­های برگزاری این نمایشگاه می ­باشد.

برگزاری نمایشگاه صنایع پایین دستی نفت به عنوان جدیدترین رویداد و موضوع نمایشگاهی ایران در حوزه انرژی در دستور کار فعالان این بخش از صنعت نمایشگاهی قرار گرفته و روند رو به جلوی آن می­ تواند به توسعه تعاملات صنایع پایین دست نفت و پیشرفت آن کمک شایان نماید.

میزبانی ایران از این نمایشگاه از آن­جایی حائز اهمیت است که علاوه بر حساسیت موضوع انرژی در جهان، ایران تنها کشور در منطقه و هم چنین از جمله کشورهایی است که در طراحی و تولید کالا، تجهیزات و بومی سازی فناوری ­های صنایع پایین دستی نفت دارای توانمندی و البته ظرفیت­ های فراوان می­ باشد، به نحوی که بسیاری از نیازهای صنایع بالادستی نفت را تامین و علاوه بر جلوگیری از ارزبری برای واردات صنایع مذکور از وابستگی به خارج این صنایع نیز جلوگیری می­ نماید.

تحقق این رویداد بزرگ می­تواند علاوه بر معرفی صنایع پایین دستی نفت حضور هرچه بیشتر بخش خصوصی در این عرصه را نمایان­ تر ساخته و جایگاه واقعی آن را تبیین نماید.

به طور خلاصه اهداف برگزاری نمایشگاه عبارتند از:

ارائه توانمندی­ های ایران و کشورهای صاحب نام در صنایع پایین دستی نفت از طریق برگزاری یک رویداد کاملا تخصصی
زمینه سازی برای توسعه صنایع پایین دستی با تمرکز بر توان­ ساخت داخل و بومی سازی فناوری­ ها به عنوان یک مزیت راهبردی
تببین جایگاه بخش خصوصی در صنایع پایین دستی و نقش آن در ارتقاء جایگاه کشور در حوزه انرژی
رویکرد این نمایشگاه " توان ساخت داخل، بومی ­سازی فناوری ­ها و همکاری­ های مشترک" می باشد.

 

مبع خبر

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع پایین دستی نفت ایران - IRDS EXHIBION

اخبار صنعت
نمایشگاه بین المللی صنایع پایین دستی نفت ایران
IRDS
دانشگاه صنعتی شریف
شرکت آتیه پردازان شریف
نفت
نمایشگاه