شرکت آتیه پردازان شریف (دانش بنیان)


الکتروکلریناتور چیست؟

الکتروکلریناسیون فرآیند تولید هیپوکلریت با عبور دادن جریان الکتریسیته از میان آب شور می‌باشد.این یک فرم از نمک‌زدائی بوده که برای گندزدائی آب مورد استفاده قرار میگیرد. در این فرآیند ، دستگاه در قطب منفی خود ( آند ) گاز کلر تولید کرده و در قطب مثبت (کاتد ) هیدروکسید سدیم و هیدروژن تولید می شود. سپس گاز کلر و هیدروکسیدسدیم در اثر عبور جریان الکتریسیته با یکدیگر واکنش داده و محلول هیپو کلریت سدیم تشکیل می‌شود.

در سال‌های اخیر الکتروکلریناسیون به صورت یک سیستم ایمن ، قابل اعتماد و روش اقتصادی برای گندزدایی پیشنهاد شده و روش مناسبی برای تصفیه آب‌ آشامیدنی، فاضلاب، سیستم‌های خنک‌کننده و استخرهای شنا است. سرمایه‌گذاری اولیه در راه‌اندازی سیستم الکترولیز آب نمک، به منظور تولید هیپوکلریت سدیم و یا مولتی اکسیدان پایین است. این امر خود یکی از مزایای استفاده از این تکنولوژی محسوب می‌شود.

از دیگر مزایای سیستم الکتروکلریناتور می توان به‌سهولت در راه‌اندازی و بهره‌برداری آن اشاره نمود. همچنین تعمیر ونگهداری سیستم الکتروکلریناتور کم هزینه بوده و به‌راحتی انجام می‌پذیرد. این در حالیست که بازده تولید محصول در سیستم الکترولیز آب نمک بالاست و این روش یکی از بهترین روش‌های گندزدایی با کیفیت بالا می‌باشد.​

هیپوکلریت سدیم