شرکت آتیه پردازان شریف (دانش بنیان)

 

آب و فاضلاب

 

تصفیه آب های آشامیدنی

 با توجه به محدودیت منابع آب های سطحی و وضرورت استقاده بهینه از این منابع و نظربه اینکه منبع اصلی تامین آب شرب در ایران از منابع ابهای سطحی مانند سد ها و آب های زیرزمینی می باشد ، استفاده از آب استحصال شده ازاین منابع با توجه به کسری مخزن و محدود بودن منابع آب در مواردی غیر ازشرب وبهداشت منطقی بنظر نمی رسد. از طرفی استفاده از روش های قدیمی و متداول در تصفیه و گندزدایی آب مانند کلر گازی به علت خطرات و مشکلات احتمالی درحال منسوخ شدن می باشد. از این رو شرکت آتیه پردازان شریف با معرفی محصول  APCLOR-Brبا تولید ماده گندزدای سدیم هیپوکلریت(آب ژاول) از آب نمک به حل مشکل تولید کلر در تصفیه خانه های آب و فاضلاب پایان داده است. این سیستم محصول جهت تولید سدیم هیپوکلریت از آب نمک به صورت مداوم و کارایی بسیار بالا در صنعت آب و فاضلاب بکار گرفته میشود.​
 

 استخرها و پارک های آبی

امروزه تنوع و وسعت در میان تفریحات مختلف برای سلامت و شادی افراد رو به روز افزایش پیدا می‌کند. یکی از این دسته تفریحات سالم استخر و پارک‌های آبی است که قطعا برای تضمین سلامت، آسایش و شادی مردم نیاز به کیفیت بسیار بالایی دارند.
تصور کنید که روزانه چند هزار نفر از استخر و یا پارک‌های آبی عمومی استفاده می‌کنند و هر کدام از این افراد هنگام شنا کردن و یا استحمام ناخواسته آلودگی‌های بسیار زیادی از خود را به آب انتقال می‌دهند.
حال این آلودگی‌ها می‌تواند شامل موارد مختلفی مانند میکرو ارگانیزم‌ها، مواد آلی که از ترشحات بزاق دهان، بینی و گوش به آب منتقل می‌شود، ویروس‌ها، آمونیاک، ذرات موجود بر روی پوست خشک و یا سر( شوره سر)، خون ناشی از زخم موجود بر روی پوست، انواع قارچ و باکتری و یا مواد آلی محصولات پوستی مانند کرم ضد آفتاب است که ورود هر کدام از آن‌ها می‌تواند آلودگی‌های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد که سلامت فرد را به خطر بیاندازد. از اینرو گندزدایی اب استخرها از طریق روش های موثر و کارامد بسیار مهم می باشد. کلر یکی از مهمترین ماده های گندزدا در صنعت آب و فاضلاب به شمار می رود که کارایی بسیار بالایی را دارا می باشد. محصول APCLOR-Br شرکت آتیه پردازان شریف با تولید سدیم هیپوکلریت(آب ژاول) از طریق الکترولیز آب نمک در محل گزینه مناسب برای استخرها، دریاچه های مصنوعی، پارک های ابی و... می باشد. محصول تولیدی از طریق الکترولیز نمک دارای مولدهایی است که طی فرآیند شیمیایی الکترولیز، هیپوکلریت اسید تولید کرده و به طور کامل آب را استریل و گندزدایی مینماید. کلر تولیدی برای تصفیه آب حتی در مقایس‌های کوچک مانند استخرهای خانگی نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد و مزیت بسیار خوب آن نسبت به کلر معمولی این است که میزان pH آب را زیاد تغییر نمی‌دهد و سوزش کمتری را فرد در پوست و چشم خود احساس می‌کند.
 
 
 گندزدایی فاضلاب شهری
 
یکی دیگر از موارد استفاده مهم کلرزنی در گندزدایی فاضلاب های شهری می باشد. وجود انواع میکروارگانیسم ها و عوامل بیماری زا در فاضلاب های خانگی شهرها، روستاها، شهرک های مسکونی، واحدهای صنعتی و بیمارستانی همواره نگرانی های بهداشتی بسیاری را در جوامع ایجاد نموده است. خصوصاً اگر پساب خروجی در آبیاری مزارع، فضای سبز، باغات و زمین های کشاورزی استفاده گردد و یا اینکه در منابع حساس آب نظیر رودخانه ها، دریاچه ها و حتی منابع آب زیرزمینی تخلیه شود.
محصول APCLOR-Br شرکت آتیه پردازان شریف با تولید هیپوکلریت سدیم از فرایند الکترولیز نمک جهت دستیابی به میزان کلر باقی مانده مورد نیاز فاضلاب­های شهری اقدام کرده است. از مزیت­های این محصول فضای کمی را اشغال کرده و در گندزدایی فاضلاب بسیار قدرتمند عمل می کنند. ظرفیت گندزدایی یک واحد به تنهایی از 250 هزار لیتر در روز تا 5 میلون لیتر در روز (بسته به فرآیند، کیفیت آب خام و سطح آلودگی) با امکان افزایش مقیاس برای طراحی های بزرگ تر متغیر را شامل می­شود.  
 
از دیگر مزایای سیستم APCLOR-Br در گندزدایی فاضلاب می­توان به :
 
 توان کاهش کلیه باکتری ها و عوامل بیولوژیک بیماری زا به زیر حد استاندارد
 انعطاف پذیری بالا در نصب و راه اندازی
 کم بودن فضای مورد نیاز جهت نصب در تصفیه خانه ها در مقایسه با سایر روش ها
 هزینه های پایین بهره برداری در مقایسه با روش های متداول
 عدم تأثیر پارامترهای فیزیکی و شیمیایی فاضلاب نظیر کدورت، TDS، TSS، سختی و...
 تأمین کلر باقیمانده به مقدار نیاز و در حد کاملا استاندارد، به منظور تصفیه ثانویه بعد از تخلیه به محیط
 استفاده از نمک و الکتریسیته به میزان ناچیز به عنوان تنها مواد اولیه مورد نیاز
 بی خطرسازی کامل پساب تصفیه شده جهت استفاده در آبیاری
 ارتقاء کیفیت گیاهان آبیاری شده و کاهش مصرف کود و سم
 کاهش مقدار TSS (اگر عوامل آلی باشند) به مبزان حداقل 40 درصد
 کاهش قابل توجه مبزان جلبک ها و کف زیان در مسیر انتقال فاضلاب بعد از نقطه تزریق و توقف کامل آنها بعد از شروع بهره برداری
 کاهش میزان بو در زمان مصرف پساب تصفیه شده
 حذف کامل ریسک خطرات ناشی از حمل و نقل، ذخیره سازی و استفاده مواد شیمیایی گندزدا نظیر گاز و پودر کلر در محل تصفیه خانه
 نیاز به تأسیسات زیربنایی کمتر و بهره برداری ساده تر و کم هزینه تر در مراحل اولیه تصفیه فاضلاب
 کاهش محصولات جانبی خطرناک تولیدی در فرآیند گندزدایی
 
 گندزدایی قابل حمل
 
دستگاه تصفیه آب سیار یا پرتابل یا قابل حمل شامل یک پکیج یا سیستم تصفیه آب موبایل است که در ابعاد کوچکتر به صورت دستی و در ابعاد بزرگتر توسط یدک کش قابل حمل است. کاربرد این سیستم ها به خصوص جهت شرایط اضطراری و مناطق دور افتاده در مواقع بحرانی مانند سیل ، زلزله و غیره می تواند مشکلات تامین آب در محل وقوع بحران را تا حد زیادی تامین نماید.
موارد کاربرد دستگاه تصفیه آب سیار
 
دستگاه تصفیه آب سیار به منظور تصفیه آب در شرایط بحرانی یا موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد.
بلایای طبیعی نظیر خشکسالی ، زلزله و سیل
تامین آب کمپ ها و اردو گاه های نظامی در مواقع جنگ
تامین آب در مناطق دور افتاده
 
محصول APCLOR-Br شرکت آتیه پردازان شریف با تولید سدیم هیپوکلریت(آب ژاول) از طریق الکترولیز آب نمک در محل گزینه مناسب جهت استفاده در دستگاه­های تصفیه آب سیار می باشد. محصول تولیدی از طریق الکترولیز نمک دارای مولدهایی است که طی فرآیند شیمیایی الکترولیز، هیپوکلریت اسید تولید کرده و به طور کامل آب را استریل و گندزدایی مینماید.
از مزایای محصول تولیدی گندزدایی توسط الکترولیز نمک طعام :
 
خاصیت بالای گندزدایی حتی برای آب­های بسیار آلوده
انعطاف پذیری بالا: کارخانه تصفیه آب و گندزدایی کامل آب در تریلر
آماده سازی در مناطق تحت شرایط خاص(سیل، زلزله،خشکسالی...)در مدت زمان یک ساعت: فقط کافی است به منبع آب وصل شود.
حداکثر 5000 لیتر (1100 گالن) آب تمیز در ساعت
کاملاً بی خطر - بدون استفاده از مواد خطرناک
حداقل کار و تلاش عملیاتی، واحدهای تصفیه آب آتیه پردازان شریف فقط به صورت خودکار اجرا می شوند.
طراحی بسیار مقاوم و قابلیت عملکرد در شرایط نامطلوب
 
کاربرد عملیاتی بسیار ساده: هیچ تخصصی لازم نیست ، به طور کامل می توان در 3 ساعت تمام آموزش را به بهره بردار منتقل کرد.
حداقل هزینه بهره برداری و تهیه آسان در مناطق تحت ریسک­های آبی: فقط نیاز به سوخت برای تامین انرژی و نمک دارد.